niedziela, 1 maja 2016

#193 Spuchlinka książkowa - majowa zabawa

Witajcie :) Hello :)

Jest 1 maja, święto pracy i ja też dziś pilnie pracowałam, by zdążyć :)
It's 1st of May, the National Labour Day (for some International Worker's Day) and so I worked today diligently to make it for today :)

Tak mi się spodobały Wasze prace z Kawoszką, że zachciało mi się powtórzyć zabawę, już bez okazji. Chcecie dołączyć?
Wiecie już pewnie, że kocham książki. I tak naprawdę zawsze sądziłam, że jak już założę bloga, to będzie o książkach ;) Stało się inaczej, a ja nie mam w planach pisania o książkach - jeszcze - bo o tych najważniejszych i najpiękniejszych nie umiem pisać. A o słabych nie warto.
Ale chciałabym, by to książki były tematem naszej majowej zabawy. Niedawno był Światowy Dzień Książki. W maju będą Warszawskie Targi Książki. Poza tym dni dłuższe i wiosna częściej zachęcają do lektur gdzieś na łonie ;)
I was so amazed and delighted by all you works with my Coffee-girl digi stamp, that I truly wanted to make something similar once again. This time without any special occiasion. Would you like to join? You probably all know by now, that I love books. And I always thought that if I ever start a blog, this would be a blog on books. Well, it turned out differently, I do not plan such blog yet. But I wanted books to be the main topic of our May's play :) A few days ago we celebrated International Book Day. We have in Warsaw also the Warsaw Book Fair in May and I thought it's a good idea to match this. Days are much longer now and it's much easier to have an outdoor pleasure with a book as well :)

Przygotowałam dla Was Spuchlinkę* z książką. 
Moja czyta konkretną książkę, której cytat jest na pracy a i okładkę starałam się oddać ;)
Może i Wy się pokusicie o zaznaczenie w jakiś sposób konkretnej książki? Ciekawa jestem bardzo, co wymyślicie i gdzie będzie Wasza wersja Spuchlinki siedzieć i co czytać :)
Tym razem zabawa potrwa aż miesiąc czasu! Mam nadzieję, że wszyscy zdążą ^^
So I prepared for you another digi stamp - my Spuchlinka* with a book.
The one I coloured is reading a certain book, you may try to guess by it's cover ;) Maybe you also will make something with a real book? I'm sooo curious what this would be and what you all would prepare for this meeting. This time I decided to make it all month play, so there would be enough time for all of you ^^

Ja zrobiłam sobie wpis/przekładkę w moim notesiorze. Mam w planie robić sobie takie przekładki na każdy miesiąc. Tym razem kolorowałam farbkami, nie kredkami. Jest to dla mnie trochę trudniejsze i nie zawsze plamy są takie, jakie bym chciała. Uważam jednak, że niedoskonałości są potrzebne, bo pokazują prawdę.
I made another cover for my notebook, a May cover. I plan to make such covers for all months. This time I was playing with watercolour paints, not crayons. This is much harder for me and not everything is perfect yest. But imprefections are important, since they are true.

Już się cieszę na kolejną imprezę! I na Wasze prace!
Zasady korzystania z moich digi są bardzo proste. Możecie je sobie drukować, kolorować, robić prace dla siebie i na sprzedaż, ale nie pozwalam na sprzedaż ich w formie digi ani w formie tradycyjnego stempla. Kiedy użyjecie, proszę zamieście informację o autorze, dziękuję.
I'm so excited about this party! And I cannot wait to see your works!
The rules of using my digi are very simple. You are allowed to print it, colour it and make works for you or for commercial use, but you are not allowed to sell this digi in any digital form and in any traditional stamp form. If you use it, please add information about the author. Thank you!

Koniecznie podlinkujcie swoje prace do żaby na dole ^^
Bawcie się dobrze!
Please, link your projects to the inlinz below ^^ And have fun!

A ja z moją Spuchlinką idę dołączyć do zabawy UHK Gallery Feminki 2016. Wcześniejszych nie zdążyłam i będę je sobie nadganiać teraz na dniach :)

Feminki 2016

Ukochy majowe!


* Spuchlinki - tak kiedyś jedna z Was nazwała moje rysunki i bardzo mi się to spodobało, dlatego biorę i kontynuuję nazewnictwo :)
One of you once called my digis per "spuchlinka" and I liked it so much that I decided to use it for my digi girls :)


PS. Żeby nie było - Spuchlinka jest pochylona i widać jej tylko nosek, to nie usta ;)

27 komentarzy:

 1. Ja się zgłaszam :-))) Książki czytać bardzo lubię ,chociaż teraz muszę czas dzielić na przyjemności ;-))) Chętnie się poczęstuję stempelkiem i go wykorzystam w kolejnej zabawie :-))) Dziękuję ,że postanowiłaś ją kontynuować i stworzyłaś kolejny uroczy stempelek dla nas :-)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale fajna... Kurcze, z biedą czasu na robótkowanie mi wystarcza, aż mi wstyd, bo zaniedbałam ukochane książki. Jedyne, co ostatnio czytam, to lektury dziecięce ;) ale co tam, Akademia Pana Kleksa i Miś Uszatek też fajne, nie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akademia jest ok, choć bałam się niektórych historii;)
   Ja bardzo lubię książki dla dzieci ;) Zapraszam do zabawy ^^

   Usuń
 3. Moja Ci ona, moja! A córka mi zabierze!! Fantastyczna Spuchlinka! I kubeczek ma!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha, zrób swoją też :D Kubeczek musi być ^^

   Usuń
 4. Ale słodka. Już wiem co będzie na okładce moja miała ... już mnie raczki świerzbią nawet :) teraz tylko po powrocie z wyjazdu do domu znaleźć chwilkę... ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale Cię wzięło na te stempelki :) I super bo są świetne :) Niedługo będzie cała seria. Na pewno znajdę czas żeby dołączyć do zabawy :) U Ciebie zawsze

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No wzięło mnie. Tak dużą mi to teraz frajdę sprawia, że nie mogłam się oprzeć :)

   Usuń
 6. Nooo, tym razem nie przegapię zabawy :-D

  OdpowiedzUsuń
 7. O, jak bardzo mnie zaciekawiłaś tą zabawą...Spuchlinka śliczna...może i ja się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Z książkami!! Dziękuję :D Postaram sie wykrrzystać, jak się tylko majówka skończy, bo na razie... czytam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ooo, jak z książkami to muszę wziąć udział :D szczególnie, że taka piękna jest <3

  OdpowiedzUsuń
 10. Jaka szkoda, że nie umiem kolorować, ale może czas spróbować :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekam na posta z serii "to dla mnie nowość" ;)

   Usuń
 11. Cudna Feminka,taka" Twoja"! Z ciekawością będę zaglądać i podziwiać kolejne:)Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 12. Cudna Feminka,taka" Twoja"! Z ciekawością będę zaglądać i podziwiać kolejne:)Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 13. Oooo! Idealnie, akurat kupiłam kredki i takiej śliczności na pewno nie odpuszczę :)
  Cudny ten Twój wpis, magiczny!

  OdpowiedzUsuń
 14. Kolejna cudna dziewuszka :) Oczywiście musiałam ją zaadoptować :D Moja Spuchlinka już się zaczytała namiętnie ... ;) Wkrótce wrzucę post na bloga.

  OdpowiedzUsuń
 15. Przyszłam z moją zaczytaną Spuchlinką :)

  OdpowiedzUsuń
 16. I moja już się rozsiadła na stosiku, nie wiem, co ona tam czyta, bo już ciemno ;) ale jutro dołączę do żaby! Ważne, że zrobiona!

  OdpowiedzUsuń
 17. U mnie wersja kartkowa teraz, ewinkawkrainiepapieru.blogspot.com/2016/06/spuchlinka-z-sowka.html

  OdpowiedzUsuń